• organizacja przedszkola

• Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 6,30 – 16.30.

Podstawę programową realizujemy od godz. 8.00 do godz. 13.00.

W tym czasie odbywają się zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycielki oraz podejmowane z inicjatywy dzieci. Czas popołudniowy wypełniają natomiast dodatkowo swobodne zabawy inicjowane przez dzieci zabawy w ogródku, wycieczki i spacery plenerowe.

Do przedszkola uczęszcza 75  dzieci.

Podzielone są na trzy oddziały przedszkolne.

Oddział I  3-4 latki „Misie”

Oddział II 4-5 latki „Biedronki”

Oddział III 5- 6 latki „Pszczółki”.

W każdej grupie pracują dwie nauczycielki oraz pomoc nauczyciela.

W    PRZEDSZKOLU

Zapewniamy dzieciom opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji,   bezpieczeństwa i poszanowania praw dziecka.

Pomagamy dzieciom i ich rodzicom w procesie adaptacyjnym do warunków  przedszkolnych.

W sposób wszechstronny kształtujemy u dzieci postawy,  nawyki oraz umiejętności do osiągnięcia gotowości szkolnej.

Tworzymy warunki do wyrażania ekspresji plastycznej, muzycznej iruchowej, wspieramy  działania twórcze, w różnych dziedzinach aktywności, rozwijamy wyobraźnię i fantazję.

Umożliwiamy dziecku kontakty z rówieśnikami i osobami dorosłymi, rozwijamy wrażliwość   moralną wprowadzamy w świat zasad współżycia społecznego.

Uwzględniamy indywidualne potrzeby dziecka, zapewniamy równe szanse, umacniamy wiarę   we własne siły i możliwość osiągnięcia sukcesu.

Kształtujemy umiejętność obserwacji, ułatwiamy rozumienie zjawisk zachodzących  w otoczeniu przyrodniczym, społecznym, kulturowym i technicznym.

Rozbudzamy ciekawość poznawczą, zachęcamy do aktywności badawczej   wyrażania własnych myśli i przeżyć.

Współpracujemy z innymi  przedszkolami.